Hamilelikiyikianneyim

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye daha çok zaman varken cinsiyet testi yapmaya ne dersiniz? Nasıl mı? Bana derdinizi anlatın size bebeğinizin cinsiyetini söyleyeyim. Bu konuda oldukça ciddiyim hemde 🙂 Gelin size cinsiyet testi yapalım..

bebek cinsiyet testi

Hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk andan itibaren sizde en çok merak uyandıran sorunun bebeğinizin cinsiyeti olduğunu biliyorum. Ancak cinsiyet testinin kesin cevabını ancak gebeliğinizin 16. haftasından sonra ultrason kontrolleri ile öğreneceksiniz. Ki bu süre biraz daha uzayabilir çünkü bebekler ultrasonda kimi zaman yan yatıyor, arkasını dönüyor veya sürekli hareket halindeler. Siz de haliyle cinsiyeti öğrenmek için tekrar tekrar doktor kontrolüne gidiyorsunuz, tıpkı benim gibi:) Asel Duru’nun cinsiyetini 5. ayımızı doldurduktan sonra öğrenmiştik çünkü sürekli kendini saklıyordu.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Oluşur

Peki bebeğin cinsiyeti ne zaman oluşmaya başlıyor merak ediyor musunuz.. Siz daha gebelik belirtilerini yaşamadan çook önce, spermin yumurtalıkta döllenmesi esnasında belli oluyor. Erkekten gelen sperm hücresi cinsiyet belirlemede yegane faktör, yani cinsiyet belirleyici babadır.

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için 16 hafta beklemek çok uzun bir süre değil mi? Hatta belki daha da ilerleyen zamanlardan bahsediyoruz. Peki cinsiyeti doktor netleştirmeden bilebilir miyiz? Denemekten ne çıkar. Hadi gelin eski toprak dediğimiz anneanneler, babaanneler neler yapmış öğrenelim. Hatta bu cinsiyet testlerinden hangilerini denedim ve nasıl sonuçlar aldım sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Cinsiyet Testi Türleri

1- Tatlı – Tuzlu Testi

En çok bilinen cinsiyet testi yöntemdir. Eğer hamilelikte tatlıya ihtiyaç duyuyorsanız kız bebek, tuzluya ihtiyaç duyuyorsanız erkek bebek gelecektir.

( Bende doğru çıktı, nitekim gün aşırı dondurma yedim 🙂 )

2- Aşağı – Yukarı Testi

Eğer bebeğiniz yukarıda ise kız, aşağı taraftaysa erkek gelecektir.

( Kızım gebeliğim süresince yukarıdaydı )

3- Duygusallık

Eğer sürekli bir ağlama hissi, aşırı hassasiyet ve duygusallık varsa üzerinizde kız bebek gelecek. Erkek bebek anne adayında testosteron yüksekliğinden dolayı erkeklere has davranışlar olduğu gözlemlenmiş.

( Katılıyorum, aşırı duygusal ve hassastım )

4- Sabah Bulantıları

Gebeliğin ilk 3 ayında sabah bulantıları yoksa erkek bebek olacağına işaret olduğu söyleniyor. Ancak buna katılamayacağım çünkü bende hiç sabah bulantıları olmadı.

5- İdrar renginde değişim

Eğer idrar renginiz parlaksa erkek, mat sarı renkte ise kız bebek olduğu söylenir.

( Hatırlayamıyorum, çok da dikkat etmedim:) )

6- Yüzük Testi

Oldukça popüler bir test. Hatta çok inanarak uygulamıştım bu testi ve doğru sonuç aldım. Yüzüğünüzü bir ipe bağlıyorsunuz ve sırtüstü uzanıyorsunuz. Partneriniz ipi göbeğinizin üzerine sarkıtıyor. Eğer yüzük ileri geri hareket ediyorsa bebeğiniz erkek, yuvarlak daire çiziyorsa bebeğiniz kız olacak.

7- Kalp Atışı Testi

Eğer bebeğinizin kalp atışı 140′ ın üzerindeyse kız bebek geliyor.

Daha Bitmedi.. 🙂

8- Tek ya da çift

Maya efsanelerine göre, bebeğin cinsiyetini belirleyici en etkin sonucu annenin doğum yılı ve yaşı belirliyor. Eğer her ikisi de çift rakam ise kız, rakamların biri tek biri çift ise erkek bebek geliyor.

( 1990 doğum yılım ve 2018′ de 28 yaşında olduğumu hesap edersek yanılmıyor olabilir 🙂 )

9- Çin Takvimi – Rus Takvimi

Her iki test de doğru tahmin etti 🙂

Buradan siz de test edebilirsiniz!

10- Sivilce Testi

Bu cinsiyet testi der ki gebeliğinizde yüzünüzde çok fazla sivilce oluştuysa kız bebek, cildiniz pürüzsüzse erkek bebek olduğuna inanılır.

( Doğruluk payı bende çıkmadı, cildim pürüzsüz ve parlaktı )

11- Meme Ucu Testi

Gebeliğinizde meme ucu çok koyulaştıysa erkek, renkte herhangi bir değişiklik olmadıysa kız bebek anlamına geliyor.

( Çok olmasa da koyulaşma olmuştu, haliyle tutmadı 🙂 )

12- Rüya Testi

Üstelik en etkileyici cinsiyet testi! Hamilelikte rüyaların tersi çıkıyor. Eğer rüyalarınızda sürekli kız bebek görüyorsanız büyük ihtimal oğlunuz olacak.

( Hamileliğimde defalarca erkek bebek gördüm, o kadar çok gördüm ki artık kendimi erkek olacağı konusunda inandırmıştım. Tersi çıkıyor:) )

Bu testlerin birçoğunu deneyeceksiniz eminim, zaten yanılma payınız %50 🙂

Sağlıkla büyütün ve onları çoook sevin anneler.. 🙂

Bir cevap yazın

Yorumu gönder