Doğum HikayeleriDoğum hikayesi

Hoşgeldin Ahmet Safa..

Doğum hikayesi..

Bünyamin ile evliliğimizin 2. ayında 1 aylık hamile olduğumu öğrendim. Anneliğe hazır mıyım, küçük bir bebeğe bakabilir miyim diye hiç düşünmedim. İçimde sadece anne olacağımın sevinci vardı.

Hamileliğimin 3. ayında bebeğimizin cinsiyetini öğrendik ve bir erkek annesi olacaktım. Karnım gitgide büyüyordu. 7. aya yaklaştığımızda bir yandan bebeğimizi kucağımıza alacağımız için bir sevinç duyuyor, bir yandan da doğum korkusu yaşıyordum. Ne yazık ki çevremde normal doğum yapmış annelerin olumsuz tecrübelerini dinlemek beni sezaryen ameliyatı fikrine itti.

Doktorlar bebeğimin gelişiminde hiçbir sorun olmadığını, hatta bebeğimin doğum pozisyonunda olduğunu söyleseler de ben sezaryen konusunda artık nettim. Eşim sezaryena tamamen olumsuz bakıyordu, normal doğum yapmamı istiyordu. Ancak gebeliğimin 8. ayında hep kabus görmeye başladım. Bu kabuslar hep oğlumu kaybettiğime, doğum sırasında öldüğüme yönelikti. Geceleri ağlayarak uyandığımı görünce eşim de razı olmuştu sezaryene..

Eşimle birlikte bebek hazırlıklarına başlamıştık.

İlk bebeğimiz olduğu için ikimizde çok heyecanlıydık. Herşeyin en güzeli, en iyisi olsun istiyorduk.

Gebeliğimin 8. ayında kontrole gittiğimizde doktorumuz bebeğimin gelişiminin çok güzel olduğunu ve hatta iri bir bebek olacağını söylüyordu. Hiçbir kontrolü aksatmadan gidiyorduk. Eşim, ben, ailelerimiz oldukça heyecanlıydık. Son kontrolümüzde doktorumuz bebeğin 4 kiloya yakın olduğunu söyledi. Bütün hazırlıklarımız bitmişti. Doğum için 17.01.2017 tarihine gün aldık..

Ameliyat tarihi geldi çattı. Eşim ve ailesi, benim ailem hep beraber hastaneye gittik. Çok heyecanlıydım ameliyata gireceğim için ama içimde ufak bir korku da vardı tabi.

Çok şükür bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık. Fakat daha önce bize bebeğimin 4 kiloya yakın olduğu söylenmişti ancak 1800 gram doğdu bebeğim..

Bebeğimin karnımda gelişmeme sebebi boynuna kordon dolanmasıymış.. Bu da gelişimini engellemiş yavrumun.. Ve ben çok şiştiğim için de doktorumuz bunu görememiş. Bununla beraber bebeğimin gırtlağı da gelişmemişti ve kalbinde delik vardı miniğimin.. Gırtlağı gelişmediği için anne sütü alamadı yavrum. Hiçbir zaman kilolu bir bebek olmadı. Bu sorunları saymazsak oldukça sağlıklıydı. Şu an 2 yaşında Ahmet Safa’m..

Hikayemi okuyan anne adaylarına tavsiyem şu ki kesinlikle olumsuz doğum tecrübelerini dinlemeyin. Kapatın kulağınızı ve kendinizi iyiye, güzele odaklayın. Sezaryen ameliyatı olup da pişman olan biri olarak söylüyorum. Kimseyi dinlemeyin..

Tüm annelere sevgiler..

Sıradaki doğum hikayesi için tıkla..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder