Doğum HikayeleriDoğum

Mutluluğum Deren lina..

Öyle eşsiz bir duygu ki her kelime yetersiz kalır anlatmaya.. isteyen herkese nasip etsin rabbim 🙏🏻

Ben 8 aylık evliyken hamile kaldığımı öğrendim. Rutin bir doktor kontrolüne gittiğimde nasıl hamile kalabilirim demiştim doktoruma. Oda bana “belki şu an hamilesindir” dedi. Ben kalakaldım, nasıl yani ??? Kese henüz oluşmamış olabilir bir 10 gün sonra test yap dedi..

Bir ihtimal vardı hamile olabilirdim ama ne bir gecikmem ne de herhangi bir belirtim vardı. Nasıl olurdu derken doktordayken yanımda annem vardı ve kesin teşhisi anne içgüdüsü ile koydu, hamilesin diyerek ağlamaya başladı.

Anneydi, hissetmişti sanırım. Eve dönerken bir kutu bir patik aldım eşime süpriz ile söylemek için ama bekledim, bu on gün hiç kimseye birşey söyleyemedim bekledim.10 gün sonunda iş çıkışı en yakın arkadaşımla test aldık bir cafeye gittik ve sonuç çift çizgi resmen hamileydim🤗

Eve gider gitmez eşime kutuyu verdim ve o anı videoya çektim sonrası en yakınlarımızla bu güzel haberi paylaşmaca ..

Bende hala bir hamilelik belirtesi yoktu çok yemem dışında 🙂

Hamileliğim boyunca toplamda 24 kilo almıştım, 84 kilo ile doğuma girdim, doğumdan bir hafta sonra 74 kiloydum. Korkmayın birazı kalsa da çoğu gidiyor aldığınız kiloların. Hamileyseniz yeyin çocuğunuzun sağlığı için kendi mutluluğunuz için yeyin hamilesiniz sonuçta kimse size şişko diyemez bana diyemediler 😂

Ye ekşiyi çıkar ayşeyi ye tatlıyı doğur hakkıyı derler yaaa ben hep tatlı yedim ama Deren Lina doğurdum. İlk doktorum bana 13. haftada erkek dedi, yani kız kardeşime dedi. Çünkü cinsiyet partisi yapacaktık, tabi bir cinsiyet partisi herşey mavi..

Sonraki ay doktorum kız dedi ve yine herkes şok. İyiki birşeyler almaya başlamamıştık şimdi erkek gibi bir kızım var yani cinsiyet netleşmeden siz siz olun cinsiyet partisi yapmayınız tecrübeyle sabit.

Her geçen ay büyüyen bir göbek, karnımdaki anlam veremediğim hareketler, aşırı duygusallık derken heyecanla beklediğim bir süreç.

Sonlara doğru daha sabırsız oluyor insan..

38. haftada artık çıkarın bunu diyordum. Doktoruma normal doğum istiyordum ama kendimi sezaryen doğuma hazırlamıştım onun için hangisi sağlıklı ise o olsundu. Önemli olan tek şey bebeğimdi ve benim bebeğim asla aşağı inmedi yani kanala girmedi. 36. haftadan beri bekledik hep yukardaydı.

39. haftadaki muayenemde doktorcum bebek inmiyor beklemek istersen bekleriz ama suyun azalıyor dedi. Ve ani bi kararla o zaman sezaryene alın beni ineceği yok dedim. Ertesi güne gün verdi ben şok. Kararı ben vermiştim ama hazır mıydım tabiki değildim.

Nolucaktı nasıl olucaktı derken 13.11.2018 tarihinde hastaneye gittim. O soğuk ameliyathaneye girdim ve sonrası sımsıcak bir vıyaklama.. Bebeğim kızım dünyaya geldi artık heryer sıcacıktı heryer ışıl ışıl heryer cennet kokuyordu. O ilk kokusu, o mis kokusu.. Bu duyguyu yaşadığım için ne kadar şükretsem az o anı hiçbir ana hiçbirşeye değişmem..

Korkulucak hiçbir şey yok, spinal anestezi ile doğum yaptım. Vücudumda çok ödem olduğu için anestezici 3 kez belden vurdu iğneyi ama ne bir acı ne bir sızı hissetmedim.

Şimdi kollarımda olan meleğim iyiki doğmuş ve iyiki benim kızım olmuş. Siz canım anne adayları herşeye hazırlıklı olun ve hiçbir doğum şeklinden korkmayın. Hepsinin bir kolaylığı var ve kucağınıza alınca inanın herşey bitiyor, dünyalar sizin oluyor. Sağlıcakla kavuşmanızı dilerim anne değilseniz de olmanızı tabiki 💕

@basaranmom

Sıradaki doğum hikayesini buradan okuyabilirsin..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder