Doğum Hikayelerihisteroskopi

Hoşgeldin Erkenci Kuşum Büşra Naz..

İlk gebelik sevincim dış gebelik sonunda düşükle sonuçlanınca duygusal yönden zor zamanlar geçirdim.. Dış gebelik sonrasında 1 yıla yakın bir zaman geçmesine ve yumurta geliştirici ilaçlar kullanmama rağmen üstelik doktor kontrollerinde hiçbir sorun çıkmadığı halde hamile kalamıyordum..

Sonunda geçirdiğim histeroskopi operasyonu ve yumurta geliştirici iğnelerden sonra test yapmak için beklemem gereken 15 günlük süre bitmek bilmiyordu. 12. gün dayanamayıp idrar testi yapmıştım ve sonuç negatif olunca bütün hayallerim yıkılmıştı. Ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle 13. gün kan testi yaptım.

Şükürler olsun hamileydim 😊😊

Zor bir hamilelik geçirdim. Bitmek bilmeyen bulantılar, baş dönmeleri, baygınlıklar.. bütün hamilelik sendromlarını yaşıyordum. Ama olsun hepsi benim şükür sebebimdi.

36+2’de doğum iznine ayrılmıştım. Kontrolüm vardı. Son 3 günde bitmeyen bulantılar ve kasık ağrıları çoğalmıştı. Çevremde herkese göre normaldi. Kontrole gittiğimde ablamla telefonda konuşurken “şimdi beni doğuma alsalar ne gülerim yanıma kimse yok” dedim .Ablam birkaç günlüğüne şehir dışına çıkmıştı önceki akşam. Annem ve eşimin ailesi memlekette İzmirde yaşıyorlar.

Önceki kontrollerde herşey yolunda gidiyordu. Hatta normal doğumu destekleyen bir doktorum vardı. Benim sezaryen kelimesini kullanmamı istemiyordu. 4500 kilo 55 cm civarında gelmesini bekliyorduk kızımı. Normal doğum yapacaktım ağustos ayının sonlarına doğru.

Doktorum Nalan Hoca kızımın en sonki kontrolde kaç kilo olduğunu sordu. Bir tuhaflık vardı. Kızım az kilo almıştı ve boyuda fazla uzamamıştı. Doktorum iyice kontrol edince suyun bittiğini anladı.

Doktor beni acil olarak doğuma alması gerektiğini söyledi. Ben o an şaşkınlıkla “ne zaman geleyim doğum için kaç gün sonra uygunsunuz” diye sordum. “Ne günü hemen acil sezaryen olman lazım bebeğin suyu bitmiş” dedi. Ama benim hiç suyum gelmemişti. Nasıl olduğunu hiç anlamadım.

Meğer son 3 gündür olan kusmalar ve ağrıların sebebi bebeğim susuz kaldığı içinmiş. Şükür olsun kızımı sağlıkla kucağıma aldım. 4500 gr. beklediğim kızım 2770 gr doğdu.

Kimsenin lafına bakmamak lazımmış, hamilelikte ağrılar bulantılar bazen normal olmayan birşeyleri anlatıyormuş.

Herkes sağlıkla kucaklarına alsın minnaklarını😘😘😘

@bircanbenian3583

Sıradaki doğum hikayesi için tıkla..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder