Doğum Hikayelerierken doğum

Dünyanın en muhteşem hissi anne olmak. Yok ötesi..

9 ay bebeğimi taşımak, karnımda onu hissetmek, her geçen ayı sabırsızlıkla beklemek.. İnanılmaz heyecanlı hisler.. Her ay kontrollere sevinçle gitmek.. Yeri geldi dönem dönem sıkıntılarım oldu ve her seferinde bana döndünüz Allah razı olsun sevgili doktorum Celal Özben`den.. Nasıl güzel bir enerji verdi ve her ay hep güler yüzle güvenle içtenlikle samimiyetle kontrollerimizi gerçekleştirdik. Doktorum her ne kadar gece sakın beni uyandırma derdi, ben ise seni gece uyandıracağım derdim ve dediğim gibi de oldu 🙂

Gece saat 03:00 da doktorumu aradım. 5 dakikalık telefon konuşmasında bile beni rahatlattı. “Sakin ol doğum başladı panik yapma hastaneye gelin” dedi. Bende hemen geliyorum diyerek korkunun verdiği hisle “kesin geliyorsunuz dimi hocam?” dediğimde hemen uçarak geldi 🙂

Ameliyathaneye girdik. Doktorum “ameliyathaneye gülerek girdik, gülerek çıkacağız” dedi. Biz de gülerek girdik gülerek çıktık ameliyattan. Doktoruma “iğneden bile korkarım korkudan dolayı panikleyebilirim” dediğimde bile beni motive etti. Onun verdiği enerji ve güç ile hemen ayağa kalktım. Yine çocuk doğuracak olsam yine aynı doktoru tercih ederim.

erken doğum
Ege

25.03.2017..

Dünyanın en güzel mutluluğunu bir o kadar da yaşadığımız zorlu süreçlerin aslında devede kulak kaldığını sonradan anlıyor insan. Maalesef herkes bizim kadar şanslı olamıyor. Her anne güçlüdür, her anne fedakardır ama lütfen erken doğum yapanları üzmeyin. “Ayy ne kadar küçük, nasıl büyüyecek bu, bu kadar küçük bebek neden normal doğum yapmamış ki..” “Ay benim 4 kiloyu geçmişti 3 aylık bebek tulumu giydirdik anca oldu, sütün var mı, daha erken ama gelmez, sezaryende süt hemen gelmiyor zaten..”

Bunlar benim ve eminim bir çoğumuzun maruz kaldığı cümlelerden bazılarıydı sadece.. O anlarda kalbimin içine oturttuğunuz acıları, endişeleri bir bilseydiniz keşke. Yapmayın ne olur sessiz kalın, tebrik edin, gözün aydın deyin ama konuşmayın, yarışmayın, tecrübelerinizi yarıştırmayın. Çünkü daha yepyeni bir anne adayı karşınızdaki, sudan çıkmış bir balık. Bir sakin olun çünkü o an annenin tek ihtiyacı olan şey sakinlik ve huzur. Huzur verin..

Ve mümkünse ev ziyaretlerine hemen gitmeyin. Sezaryen doğum yapmışsa ve hele bir de erken doğum olmuşsa hiç gitmeyin. Gittiğiniz zamansa en fazla 5 dakika kalın. Orası toplanma yeri değil. Yanınızda başka küçük çocukla veya konu komşu ile de gitmeyin. Kendi çocuğunuzla, kendi doğumunuzla, kendi sütünüzle kıyaslamayın. Üzmeyin yeni anneleri. Nokta! O anda ihtiyacımız olan tek şey dinginlik, sıcaklık, samimiyet..

Diğer doğum hikayesini oku!

Etiketler: doğum hikayesi, erken doğum, sezaryen, doğum

Bir cevap yazın

Yorumu gönder