Doğum HikayeleriDoğum hikayesi

Hoşgeldin Masal Mina..

MERHABA tüm duygularımın başrolü..

İsmi belliydi daha doğmadan, kız olursa Masal olacaktı.. Hamileliğimi öğrenmem zorlu oldu ama öğrendikten sonra tüm duygular hücum etti sanki beynime.. Ee napıcaksın? Nasıl yani? Ee şimdi nolacak?

9 ay çok zor geçmedi ama hamileliğimin ilk 5 ayını tam olarak inanılmaz büyük bir aşk ve anne oluyorum modunda geçirmedim. 8. haftasında bir tehlike yaşadım zaten çok şükür atlattık.. 21. haftadan sonra ilk tekmesiyle kendime geldiğimi hatırlıyorum..

Vakti geldi, artık anne olduğunu anla der gibiydi.. Gerçekten o kadar küçük bir tekmenin bu kadar büyük bir etkisi olması inanılmazdı.. Sonraki tekmeler artık sevgi vuruşu gibiydi.. Hatta bir kez yalancı sancıyla hastanede bile kalmak zorunda kaldım. .

38. haftada doktorumuz normal doğum yapamayacağımı kızıma da bana da zararlı olduğunu söyledi.. İnanmak istemedim başka bir doktora daha gittim ve o da tavsiye etmeyince gün aldık. 39. haftada, 17 Şubatta alacaklardı Masal Mina’yı. Ancak sabah hastaneye gitmek için hazırlanırken suyum geldi. Ve ardından nişan.. Hemen aradım annemi.. Gitmemiz lazım dedim.. Çok dakik bir bebek.. Sezaryen gününde doğdu.. Bebeğimin kalp atışlarını dinlediler ve sonra doğuma aldılar. Genel anestezi ile doğum oldu.

17 Şubat 2017 tarihinde Masal Mina’m doğdu..

masal
Masal Mina

Uyanınca sadece “Masal Mina nerde?” diye sayıklıyormuşum. Hatta hemşire kızımı kucağıma verdiğinde soru sormasına kızarak “Şu an kızımla konuşuyorum susar mısın” bile demişim..🙂

Masal Mina‘yı kucağıma ilk aldığımda çok korktuğumu hatırlıyorum.. Sonra da tüm duyguların beynime hücum ettiği çok zor bir andı, ilk kez o kadar yoğun birvşey yaşadım.. Bu yüzden tüm duygularımın başrolü sensin kızım.

masal
Masal Mina

Sezaryen ağrılarım çok fazlaydı ama emzirmek zorundaydım.. Orda anladım işte ne kadar ağrında olsa sen tümüyle onun için tam olmalısın.. Tam olmalısın ki eksiklerini tamamlayabilesin..

Sezaryen doğum sonrası kolay geçmedi ağrılarım dayanılmaz oldu ama dayanmak içgüdüsü annelikle birlikte artıyor sanırım.. Hayatta Masal Mina’dan önce hiçbir duyguyu tam yaşamamışım onu farkettim.. Korkunun,çaresizliğin,acının,mutluluğun..

İyi ki varsın.. Hergün söylediğim gibi sen olmasan çok eksik kalırmışım.. Teşekkürler yapbozumun en güzel parçası.. Duygularımın başrolü..

Sıradaki hikayeyi buradan okuyabilirsin..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder