Doğum HikayeleriDoğum hikayesi

23.09.2018 tarihinde 21:30 civarlarında başladı sancı. Tabi ben sancının nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. Eşime belim ağrıyor ben yatacağım dedim ve yattım. Saat 21:30 dan 23:00 e kadar bel ağrısı yaşadığımı zannediyordum. Sonrasında eşim yanıma gelip “Sen uyumadın mı hala hayatım?” dedi. Hayır, belim çok ağrıyor dedim. Masaj yapayım, sarılalım geçer dedi. 10 dakikada bir yanıma beni kontrol etmeye geldi derken eşim artık uyumuştu. Ben ise gece saat 01:00 olmuştu hala uyuyamamıştım. Yerimden kalktım, evin koridorunda gezdim, biraz egzersiz yaptım. Saat 04:00 olmuştu bile.. En sonunda eşimi uyandırdım, ben artık dayanamıyorum dedim ve hastane çantasını yanımıza alarak eşimle Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yolunu tuttuk.

Hastanede doktor Merve hanım nöbetçiydi. Kendisi de 4 aylık hamileydi🙂 Beni Nts cihazına bağladıklarında sancı yok demeleri beni şoka sokmuştu.. Bu ne o zaman dedim panikleyerek ve aldığım cevabın “daha büyük sancı gelecek” olması beni daha büyük şoka soktu..

Saat 05:00 civarıydı. Oradan çıktım ve ağladım.. Eşim hastane kapısında bekliyordu beni, noldu dedi. Bu esas sancı değilmiş dedim. Eşim beni teselli etti ve evin yolunu tuttuk. Sıcak bir duş aldım, ogün hava oldukça soğuktu. Duş aldığım esnada hiç beklemediğim birşey oldu. Sıcak duş esnasında açılmam oldu, nişanın ardından suyum gelmişti!

Apartmanda 4. katta oturuyordum ve asansör yoktu. O kadar kötü hissediyordum ki kendimi merdivende doğuracağımı düşündüm🙂 Bir ara telaştan bağırdım, eşim hemen abisini ve kayınvalidemi çağırdı. Saat 06:30 da hastanedeydik.

Merve hanım uyuyordu😀 Benimle ilgilenen ebe bunun doğumu gelmiş çoktan dedi ve apar topar doktoru çağırdı.

Doğumhaneye girdim..

24.09.2018 tarihinde saat 07:03 ‘te kızım dünyaya geldi 🙂 Gebeliğimin 40+3 ündeydim. Doğum sonrasında odama yerleştirildim. Odam eşim ve ablam tarafından küçük ama değerli eşyalarla süslenmişti. Kurabiyelerimi arkadaşım Şeyma doğumdan 2 gün önce hazırlamıştı.

Hamileliğim ve doğum sürecimde en büyük destekçim canım eşim Gökalp Yavuz oldu🙂

sancı
doğum hikayesi

İşte doğum hikayem bu.. Hoşgeldin, iyiki hayatıma geldin Göksu Kevser..

sancı
Göksu Kevser
sancı
Göksu Kevser

Diğer doğum hikayesini oku..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder