Doğum Hikayeleritranslokasyon

Bir gebelik serüveni annelik özlemi ❤️

Merhaba canım annelerim ve minnoş adayları. Benim hikayem zorlu ve bir o kadar da yorucu ama sonu mükemmel💪 Öncelikle şu an ikizlerim var fakat öncesinde 3 kaybım oldu. İlk gebeliğim 6 aylıkken karnımda öldü. Normal doğum yaptım sonra genetik bir problem olduğunu farkettik. Testlerle translokasyon denilen bir sorun ve asla normal yolla çocuk sahibi olamayacağımı, olursam da engelli bir çocuk olacağı söylendi. Araştırmalarım üzerine de tıbben de evet böyleydi sonuç…

Ve eşimle para biriktirip tüp bebeğe başvurduk. Ah zorlu süreçler asıl o zaman başladı. Sonuç; yumurtalarımın hepsi sağlıksızdı ve tekrar denemem gerekiyordu. Fakat daha borçlarımız bile duruyordu, mümkün değildi.

Sonra ben bildiğim duyduğum kürleri denemeye başladım. Umudum zaten artık bitmişti evlatlık edinme araştırmalarına girmiştim. Her ay adetime yakın yaptığım testlerden vazgeçmiştim ki ah bir baş dönmesi, bir bulantı, kusma halleri falan umutsuzca ağlaya ağlaya hastaneye gittim. Sonuç hamilelik! Ay bir de iki tane kalp atışı. Sevinmeli miydim bilemedim çünkü daha 11 haftalıktılar ki birinin ensesi çok kalın ve burun kemiği ölçülemiyordu. Diğerinin de beyninde sıvı birikiyordu.

Gebeliği sonlandırma teklifi aldım. Tabi ben evlat hasretiyle yanıp tutuşuyordum. Olsun dedim Rabbim ne verirse kabulum. 6 aylık olana kadar gitmediğim profesör kalmamıştı. Hepsi down sendromlu bir bebek bekliyorlardı ve diğerinin de gelişimi 3 hafta geriden geliyordu. Yaşamaz dediler ama oğlum geriden de gelse geliyordu yaşıyordu inatla.

Sonra 31 haftalıkken gittiğimde doktorum bana alışverişe çıktın mı Hatice dedi, yok hocam doğsunlar bakalım Rabbim nasip ederse o zaman çıkarım dedim. İyi yapmışsın çünkü bu küçük olan yaşamaz gibi duruyor dedi. Ben artık umudumu yitirmek üzereydim. O kadar netti ki bunu söylerken ve stresle kan sulandırıcı iğnelerle geçirdiğim gebeliğim 35 haftada son buldu.

İkizlerim geldi evet beyninde sıvı vardı hala var fakat oğlum cin gibi cin😂 Diğer bebeğim de gayet sağlıklı ve ben şimdi tüm anne ve anne adaylarına umut olmak istiyorum. Bebeklerinize kıymayın. Ayet ne diyor: “rahimlerde olanı ancak Allah bilir..” bu ayete sığınıp yola devam ettim hep … Hepinizi selamlıyorum😘

güçlü anne =güçlü evlat demek unutmayalım.

İnstagram: Hatice Güler


Diğer doğum hikayeleri için tıkla!

Translokasyon nedir? Buradan öğrenebilirsin..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder