Doğum Hikayeleriyenidoğan bebek

02.06.2019 da gelen aceleci minik mucizem..


01.06.2019 cumartesi günü eşim gece çalışıyordu, bense kayinvalidemlerle aynı apartmanda oturuyorum. O gün gün içerisinde zaten üstümde bir ağırlık ve isteksizlik vardı.. Tam 35+6 günlük hamileydim.

Akşam yemeği yedikten sonra saat gece 11:00 sularında tam yatmak üzereyken bir anda suyum geldi ve ben hemen kayınvalideme haber verdim daha sonra eşimi ve annemi aradım. Apar topar hastaneye gittik. Hastaneye giriş yaptığımızda saat gece 11:07 idi. Muayene ettiklerinde açılmanın henüz bir buçuk santim olduğunu ve bebeğin çok küçük olduğu için normal doğum yapmak için beklemem gerektiğini söylediler. Bu arada devlet hastanesinde doğum yaptım.

Sancı odasına alındım ve sabah saat 11:00 e kadar sancı çektim fakat hiç açılmam olmadı.. Sabah nöbet değişiminde başka doktor gelip kontrol etti ve bebeğin kalp atışının azaldığını, suyumun bittiğini ve riske atamayacağını söyleyip beni sezeryana aldı.. Bense korku içinde ameliyata giderken bebeğim için kuvöz mü derler, henüz çok küçük sağlıklı doğar mı diye sorup duruyordum ve ağlıyordum..

O an kendim hiç umurumda değildim. Ne ameliyatı ne iğneyi hiçbir şeyi düşünmeyerek sadece bebeğimin sesine odaklandım.. Ve sabah 11:00 de yattığım ameliyat masasında saat 11:07 de minik mucizemin sesini duydum çok şükür..

Doktora sorduğum tek şey ise kuvöze alınacak mı oldu. Çok şükür kuvöze alınmadan sadece 4-5 saat yenidoğan ünitesinde takipte kalarak yanıma geldi minik mucizem..

İşte benimde doğum hikayem bu.. Rabbim tüm hamile anneleri evlatlarına sağ salim kavuştursun inşallah.

Yenidoğan üniteleri kuvöz hakkında bilgi edin!

Diğer doğum hikayesini okumak için tıkla!

Bir cevap yazın

Yorumu gönder