Doğum Hikayeni Paylaş

Doğum Hikayesi:Selda Akyol

normal doğum

Hoşgeldin Serra..


Hamileliğim boyunca çalıştım. İşyerimde çok rahattım bu nedenle çalışmak bana zor gelmedi. Ancak son aylarda vücudum çok şiştiği için 35. haftada işten ayrılmak zorunda kaldım.
Hamilelik her bünyede farklı ilerliyor. İlk üç ay karnıma dokunamayacak kadar kasık ağrılarım vardı. Bir dişim kırılmıştı. Annem çocuklar çürük dişleri alır demişti. Anneliğin bebeğini koruma duygusu o anlarda başlamıştı bende. Bebeğime bir şey olmasın o iyi olsun, dişim kırılsın hiç sorun değil derken.. Anne adayı olarak ilk cümlelerimi kurmuştum.


Anne olmak çok başka bir duygu..

2 aylık hamileyken kanamam oldu. Çok telaşlandım. Evime en yakın hastaneye gittim. Yavruma bir şey mi oldu diye çok endişeleniyordum. Doktor odasına girdim, durumumu anlattım ve beni ultrasona aldı. Ultrasonda Serra’ yı görünce içim çok rahatladı, yüzüm aydınlandı. Doktor endişemi anlamış olacak ki kalp atışını dinletti bana. İlk endişemi de bu şekilde yaşamıştım. Hastaneden mutlulukla ayrıldım.
Hamileliğimin son aylarında çok şişmiştim. Toplamda 17 kilo aldım. Doktorum tuzlu yeme diyordu. Tuzlu da yemiyordum ancak sürekli şişiyordum. Sağlığım yerindeydi, bebeğim de iyiydi. Bu nedenle şişliğim için doktora ayrıca görünmedim. Ancak şişliğim beni zorluyordu. Çalıştığım için zorlanmaya başlamıştım. 35. Haftada çalışamaz raporumu aldım.

Evde bekleme günlerim başlamıştı

Her gün Serra ile konuşuyordum. ‘Serra hadi gel kızım’ diyordum. 37. Haftanın ilk günü evde yoğurt çorbası pişirirken suyum geldi. Önce anlamadım. Bir ıslaklık var dedim ve tuvalete gittim. Gelen su bebeğindi anlamıştım. Eşim o gün işten erken gelmişti. ‘Zeynel suyum geldi. Bebek geliyor’ dedim. Eşim inanamadı. ‘Emin misin’ dedi. ‘Evet, annemi ara’ dedim. Ağrım hiç yoktu, sadece çok fazla suyum geliyordu. Hastaneye gittim. Kontroller yapıldı. Açılma yoktu ancak epey suyum gelmişti. Sezaryen doğuma
karar verildi. Yemek yediğim için 5 saat bekletildim. Saat 23:00’ da ameliyata alındım. 23:13’ de Serra dünyaya gözlerini açtı. Sezaryen ameliyatlı bir doğum olduğu için, ameliyathaneden çıkmam saat
00:00 bulmuştu. Bana ‘uyan kızın doğdu’ diyorlardı. Ancak ben pek algılayamıyordum. Narkozun etkisi bir süre sürdü. Kendime geldiğimde Serra’ ya baktım. Kocaman açmış gözlerini bana bakıyordu.

Tarif edilmez güzel bir duyguydu yaşadığım..

2 gece hastanede kaldım. Dikiş ağrılarım bir haftaya yakın sürdü.
Serra 25 Mart 2015 yılında saat 23:13’ de 2 kilo 700 gram doğdu. Hastaneden çıktığımızda 100 gram vermişti. 2600 ile hastaneden çıktık ve evimize geldik. Anneliğin zor, aşkın büyük olduğu günlerim başlamıştı.
Serra şu an 4 yaşında. Doğumuyla annesine bir kapı açtı ve annelik ile ilgili paylaşımlar yapmaya başladı. Sevdiğim, hobi haline getirdiğim Instagram paylaşımlarım ile (@anneveserra) mutluyum.
Kızımla birlikte öğreniyoruz. Onun gözünden hayata bakmak çok güzel.
Sevgiyle ve sağlıcakla kalın
Selda Akyol

Sıradaki hikayeyi buradan okuyabilirsin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir