Doğum Hikayelerisezaryan

Hoşgeldin Miniğim, Mila Su’yum..

Hamileliğimin ilk 3 ayı aşırı yorgunluk ve mide bulantılarıyla geçti ama 4. ayla beraber hepsi geçti ve doğuma kadar çok çok rahat bir hamilelik geçirdim. Kızım çok hareketli bir bebekti, tekmelemeleri nerdeyse hiç durmuyordu. Herkes Mila Su için çabuk gelir diyordu ancak 42.haftaya kadar bizi bekletti. 42.haftanın sonunda suni sancı vereceklerdi ki doğuma 3 gün kala sancılarım başladı. 22 saat doğum sancısı çektikten sonra hastaneye gittik çünkü sancılarım anca 5 dk ya yeni düşmüştü.

Kontrolde açılmanın sadece 2 cm olduğunu gördüler. Bu arada Mila Su çok sessizdi içerde.. Doktorumuz hemen monitöre bağladı ve sancıların gelmesiyle Mila’nin kalp atışlarında düşme görüldü. Hemen suyum patlatıldı ve 2 saat daha bekledik ancak açılma 2.5 cm bile olmamıştı. Toplamda 24 saat sancı çektikten sonra bile açılma 2.5 cm varmamıştı ve Mila’nin kalp atışlarındaki düşme sebebiyle doktorumuz acil sezaryenle bebeği almamız gerektiğini söyledi.

mila su
Mila Su

Sabah 6:10 da kızım Mila Su dünyaya gözlerini açtı ve minicik bedeniyle bizi kendine aşık etti. Sezaryenim tam 2 saat sürdü çünkü plesanta rahim duvarına yapışmış ve onu çıkartmakla uğraşırlarken bu benim 2 litre kan kaybetmeme neden olmuştu. 3 gün gözetim altında tutuldum.

Çok güzel bir hamilelik sonrası biraz zorlu ve beklenmedik bir doğum oldu ancak kızımı sağlıkla kucağıma almam bana herşeyi unutturdu.

İyi ki var canımın içi..

Sıradaki hikayeyi buradan okuyabilirsin..

Bir cevap yazın

Yorumu gönder