Doğum HikayeleriTurna

Bir Turna Uçurdum Gökyüzüne..

Hani üzerine tonlarca kitaplar makaleler yazılan ‘Annelik’ kavramı yok mu ! Onu oralar da bulamazsınız. O minik can sizin rahminiz de hayat bulunca annelik sizin bütün damarlarınız da dolaşıyor zaten.

Korkulacak  hiçbir şey yok. Doğum doğal bir süreç. Her kadının yapısı buna müsait ve biz çok güçlüyüz 💪🏼

Belki hiç çocuk bakmadınız hiç alt değiştirmediniz ya da yeni doğan bir bebeği kucağınıza bile almadınız. O minik mucizenizi ilk gördüğünüz an da hepsi yükleniyor merak etmeyin..

Gebeliğimi öğrendiğim ilk gün geldi gözümün önüne. Eşimle nöbetçi eczaneden gece yarısı bir test çubuğu alıp öğrenmiştik. Yıllarca ne hayaller kuruyordum şöyle sürprizler yaparım diye ama dayamadım 😊 Ailede tabi bir bayram havası 💃🏻

Kilometrelerce yol yaptım diyebilirim. 6 kasım 2018 günü 2 saatlik bir yürüyüş sonun da eve gelip dinlenirken “Ne zaman doğum olur ? Doğumun başladığını anlar mıyım? ….” diye düşünürken kese patlamış suyum gelmişti🤗 Eşim işteydi tabi o gelene kadar duşumu alıp düğüne gider gibi fön bile çektim 😂 Sancılar 15 dakikada bir hafif hafif..

20:00 da yatışım verildi sancılar 5 dk düştü ama 10 üzerinden 7 gibi diyebilirim. Çok çabuk oldu her şey 22:00 da doğuma hazırdım. Tabi geçen 2,5 saat içinde sancılarım dakikalık 10 üzerinden 1500😂 Dışarıda tüm ailem bizi bekliyordu. Geçen 1.5 saatin sonun da…

23:38 simsiyah saçlı pembiş bir kız çocuğu Turna’m, can şenliğim kucağımda sarılmışım o mis kokusunu çekmişim içime… Ne iyi geldin annecim dedim, hoş geldin..

Ben daha da güçlendim bedenim yorulmuştu evet ama ben anneydim doyuracağım, bakacağım bir evladım var artık.

Canı gönülden isteyen herkesin bu duyguyu tatması dileği ile … 🙏🏼

instagram: cerentrnn ♡ turna kuşu

Sıradaki doğum hikayesi için tıkla..

3 Comments

  1. Herkese bu web sitesinden ayrıntılı olarak okumaları için çok özel bir fırsat verdiğiniz için teşekkür ederiz. Her zaman çok müthiş ve benim için çok eğlenceliydi. Bu web sitenizi araştırmak için özellikle haftada üç kez elinizde olan son şeyleri okumak için arama yapıyor. Gerçekten de, verdiğiniz harika çözümlerle her zaman motive oluyorum. Bu yazıda bazı 3 puan kesinlikle sahip olduğum en faydalı olduğunu gördüm.

Bir cevap yazın

Yorumu gönder