Annelikemine bulut kimdir

Emine Bulut kimdir sorusuna verilecek en doğru yanıt bir anne olması. Kızını tüm kötülüklere karşı koruyan, onu büyüten, bakımını üstlenen ve kızını sonsuz seven bir anne. Gel gör ki kızını koruyan bu anne, eski maganda eşine karşı kendisini koruyamadı.

Eski eşi tarafından vücudunun çeşitli bölgelerine bıçak darbesi aldı. Ve tüm bu olanlar maalesef tamamen masum olan kızının yanında oldu..

Cinayeti detaylandırmayacağım, zaten tüm haber sitelerinde emine bulut başrolde. Yazmak istememdeki en büyük sebep “erkek şiddeti”.

Bir nesil gerçekten erkek çocuklarını oldukça şımarık yetiştirdi. Her zaman erkek çocukların sanıyorum soy sop davasından (padişahlık devrinin bittiğini idrak edemediler mi hala?!) üstün görüldüğü, kız çocuklarına daha erken yaşlarda erkek figürüne hizmet etmesi gerektiği anlayışı benimsetilerek ev işleri öğretildi. Kadınların hayatı boyunca erkeklere saygı duyması, onları doyurması (bu adamların da eli kolu yok mu?), bir olmaz, iki yetmez, üçer beşer çocuk doğurması (çünkü oldukça zenginler ve acayip soylu padişah soyundan falan geliyorlar, çok asil bir kan taşıyorlar bu yüzden aslında hiçbir önem taşımayan soyları ilelebet sürsün, kurumasın!), bahsi geçen analarında kendi değerini hiçe sayıp (evet böyle kadınlar hep oldu anadoluda, hala da varlar) varlığını oğluna adayan, ondan medet uman, gerekirse eşi yokken evin reisi bellediği (evin reisi denen kavram evi yöneten kişi ise bu kesinlikle kadındır) çok değerli oğul kişisini pohpohlayan, şımartan, yere göğe sığdıramayan anneler farkında değiller fakat kadın cinayetlerinin failleridir kendileri.

Ne alakası var şimdi? diyenlerdensiniz keskin alaka. Çünkü çocukluğundan bu yana bu şekilde yetiştirilen erkek figürleri, kendilerini kadınlardan daha üstün gördü. Haliyle kadını aşağıladı, kadına şiddet gösterdi, kadına tecavüz etti, kadın cinayeti işledi. Çünkü kadın da kimdi, erkek ne derse oydu!

Bazı kişilerde sonradan gelişen (ailevi olmayadabilir) sosyal yaşantısında, iş hayatında yaşadığı birtakım problemler öfke nöbetlerine yol açabilir. Bunun için yakın çevresinin öfke kontrolü için en yakın psikoloğa yönlendirmesi önem arz eder. Ve hatta evlilik öncesi kadın-erkek her iki kişinin de öfke kontrolü vb gibi testlerden geçmesi gerekir.

Senelerdir “Kadına şiddete hayır” diyoruz, ama kanunlar yeterince caydırıcı ve korkutucu değil maalesef. İdam da istemiyorum, kolay yoldan ölmesin. Bırakın halk linç etsin bu müsveddeleri. Fakat o güzelim kız çocuğuna ne olacak?

Bir tarafta “anne lütfen ölme” diyen bir çocuk, bir tarafta “ölmek istemiyorum” diyen çaresiz anne. O çocuk bunu zihninden nasıl silecek, bundan sonraki hayatında nasıl bir iz bırakacak, erkekler onu ürkütmeyecek mi?

Eğer inançlı iseniz insan öldürmenin ahirette asla affedilmeyeceğini bilirsiniz. Hele ki bu kişi bir kadın, ki cennet ayaklarının altında. Fakat sitemimiz bu değil, ülkemizde adalet sisteminin bir çok davada adaletsiz işlediği bilinmekte. Umuyorum o katil en ağır cezayı alacaktır.

Neyse ki Allahın adaleti şaşmaz, en ağır cezayı ahirette verecektir. Ama o çocuk ne olacak? Dualarım seninle, umarım çok güzel bir yaşantın olur..

#eminebulut

Etiketler: Emine Bulut, Emine Bulut Kimdir

Bir cevap yazın

Yorumu gönder