AnnelikBebekanne yanı beşik

Anne adaylarının son dönemlerde beşik alırken ilk tercihi hiç kuşkusuz anne yanı beşik oluyor. Özellikle bebeklerin yenidoğan döneminde geceleri sık uyanması sebebiyle annelerin kolaylıkla bebeğine ulaşıp onu besleyebilmesi, ten teması ile bebeği rahatlatabilmesi, anne kokusunu alıp uyku haline hızlı geçişi açısından rahat ve güvenli bir kullanım olanağı sağlar. Şimdi sizler için derlediğimiz en dekoratif beşik modellerine bir göz atalım.

En Tatlı Sabahlar Anne İle Başlar: Anne Yanı Beşik

Bebeğiniz için en dekoratif ve kullanışlı türlerini şöyle sıraladık:

1. Asansörlü Beşik

anne yanı beşik

Aynı zamanda büyüyen beşik olarak da adlandırılan bu türler, bebeğinizin ilerleyen yılları içinde de kullanıma elverişli. Tekrar bir yatak almak yerine var olan beşiğin büyütülerek uzun yıllar kullanımı cebinizi de kurtaracak! Bu tür beşikler genelde çocuk odası kurulumu içinde yer alır. Renk bazında tercihiniz beyaz anne yanı beşik ise diğer mobilya grupları da beyaz takımın içinde yer alarak bebeğinizin odasında sade ve şıklığı yansıtabilir.

2. Ahşap Anne Yanı Beşik

En dayanıklı malzeme olan ahşap üretimi beşikler bebeğinizin uzun yıllar kullanımı açısından oldukça faydalı olacak. Ahşap beşiklerin çok sayıda çeşidi bulunmakla beraber en sık tercih edilen türü genellikle bu oluyor. Eğer kullanım alanını geniş tutmak isterseniz çekmeceli olanlara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.. 

3. Tahteravalli Beşik

Görünüş itibariyle de çok şık olan tahteravalli beşikler son zamanlarda sık tercih ediliyor. Minik prens/prensesiniz buraya çok ama çok yakışacak!

4. Montessori Anne Yanı Beşik

Montessori ürünleri bebeğinizin görsel, duyusal algılarını harekete geçirerek gelişimine büyük katkı sağlar. Bu tür ürünlerle çevrili beşikleri de tercih ederek çok daha şık, eğitici ve odanızın dekorasyonuna güzellik katacağı kuşkusuz olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Neden Anne Yanı Beşik Tercih Edilmeli?

Eğer bebeğinizle birlikte uyumak istiyor ama beraber uyumanın risklerinden korkuyorsanız anne yanı beşik tam size göre! İlk zamanlarda bebeğinizle kuracağınız yakın temas aranızdaki duygusal bağı ve güvenli bağlanmayı sağlar. Bu sebeple bebeğinize ulaşımınız, onu kolayca emzirebilmeniz, uykuya geçişini kolay sağlayabilmeniz ve gözünüzün önünde tutarak onu güvenle koruyabilmeniz açısından oldukça önem taşıyor. Fakat beşik almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Beşiğin parmaklıkları arasındaki mesafe kontrol edilmeli ve bebeğin vücudunun herhangi bir kısmının bu parmaklıklara sıkışma riski olmaması açısından ebeveynlerin satın almadan önce kontrol etmeleri önem taşır. Bu tarz beşikler genelde demonte halde gelir. Beşik parçaları içerisinde ön korumalık, yan korumalık, yeterli sayıda vida, cibinlik yer alır ve beşik kurulumu üretici firmanın çizimi ve parça yerleşimi hakkında bilgilendirici formu sayesinde evde kolaylıkla yapılabilir. Yine de vidaların sağlamlığı kontrol edilerek kullanıma sunulmalıdır. Beşik ölçüleri yenidoğan döneminden 3 yıla dek kullanım kolaylığı sağlayabiliyor. Eğer bu beşiği yanlızca bebeğin ilk 1 yılı için kullanmak istiyor, sonrasında bebeğinizin odasını ayırmayı ya da montessori şeklinde yatağa alıştırmayı düşünüyorsanız daha küçük ölçülerde beşik alabilirsiniz. 

Tüm beşik modelleri için buradan fikir edinebilirsin!

Yeni nesil en güzel doğum hikayeleri burada!

2 Comments

Bir cevap yazın

Yorumu gönder