Annelikküçük sineklerden kurtulmak

Evdeki küçük sineklerden kurtulmak için hem organik olup kesinlikle kimyasal içermeyen hem de çok kısa bir zamanda (çünkü hemen tav oluyorlar) onlardan kurtulacağınız herkesin evinde bulunan malzemelerden oluşan bir tarif okuyacaksınız..

Evimiz en değerli yaşam alanımız. Bu alanı her ne kadar temiz tutmaya özen göstersek de zaman zaman mutfakta çöpün dışında duran atık, yiyecek, baharatlar ve hatta evimizde özenle baktığımız çiçeklerden dahi küçük sinekler etrafa doluşabiliyor. İlk başta sayıları az gözüken bu küçük sinekler hızlı bir şekilde çoğalıyor ve yalnızca mutfakta değil, arsızca evin her yerinde dolaşabiliyor.

Peki bu küçük sinekler evimizi uzun süre istila etmeye devam mı edecek? Siz izin vermediğiniz sürece hayır. Küçük sineklerin kendi kendilerine evi terkedeceklerini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Öyleyse küçük sineklerden kurtulmak için ne yapılmalı? Onları evden bir an önce uzaklaştırmak için yapacağınız çok kolay bir tarif var. İşte küçük sinekleri uzaklaştıracak olan tarif!

Küçük Sinekleri Yok Etmek İçin En Etkili Yöntem

Evdeki küçük sineklerden hemen kurtulmak için kimyasal ve organik olmak üzere uygulayabileceğiniz 2 yöntem var. Kimyasal yöntemler birçok kişinin de bildiği gibi marketlerde satılan sinek öldürücü sprey şeklinde ilaçlardır. Bu ilaçların anında etkisi olmakta ancak bunu uygularken bulunduğunuz odada kimse olmamalı, ilaç sıkılan odaya en az birkaç saat girilmemeli ve odanın kapısı kapatılmalıdır. Sonrasında ilaç uygulanan oda yarım saat kadar havalandırıldıktan sonra içeri girilmelidir.

Evdeki küçük sinekleri yok etmek için uygulanabilecek en organik ve kesin sonuçlu yöntem için gerekli tarifi veriyorum. Hatta ne kadar etkili olduğuna dair aşağıda paylaştığım görsele bakarak tatmin olabilirsiniz 🙂

Evdeki Küçük Sinekleri Yok Edecek Organik Tarif

Eğer evinizde kimyasal bulundurmaktan ve evin her tarafına bunu yaymaktan hoşlanmıyorsanız, hatta evinizde bebek, küçük çocuklar varsa organik tarifi tavsiye ediyorum. Gelelim tarife. Bunun için gerekli malzemeleri aşağıda sıralıyorum:

  • 2 tatlı kaşığı sirke
  • 1 çay kaşığı limon
  • 3 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı şeker
  • 4-5 damla kadar sıvı deterjan

Bu malzemelerin tümünü karıştırıp küçük kaplara bölebilirsiniz. Küçük sineklerin sıklıkla bulunduğu yerlere, başka odalara da dağıtacak şekilde yerleştirin. Tatlı, sinekleri kendine çekecektir. Deterjan sayesinde kabın içinden çıkamayacaklar ve sirke onlar için öldürücü olacaktır.

Uyguladığım tarifin görseli aşağıdadır. Siz de küçük sineklerden arındırıcı bu yöntemi deneyip bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Etiketler: küçük sinekler, küçük sineklerden kurtulma yolları, evdeki küçük sineklerden nasıl kurtulurum, küçük sinekleri yok etmek için en etkili yöntem, evdeki küçük sinekleri yok edecek organik tarif, küçük sinekleri uzaklaştıracak olan tarif

Bizi instagramdan takip etmek için: https://www.instagram.com/iyikianneyimblogu/

Hamilelik hakkında merak ettiğin herşey burada!

Bir cevap yazın

Yorumu gönder